Меню
«Цінуємо Ваш час і свою репутацію». Ціни актуальні на 16.09.24
Інтернет-магазин «ONWATER» м. Київ, просп. Глушкова, 13Б
Час роботи магазину:
  • ПН-ПТ 08:00-17:00
  • СБ-ВС вихідний
  • ✶ Замовлення 24/7 ✶
+38 (097) 334-44-24

Реле тиску для насосів

Реле тиску для насосів

Реле тиску для насоса - електромеханічний елемент побутової насосної станції (наприклад, як OLIJU JET 100 або OLIJU JET 1000), який керує роботою станції в автоматичному режимі.

Застосування:

- побутові насосні станції на базі поверхневого самовсмоктуючого насоса (типу OLIJU JET)

- системи водопостачання будинку на базі свердловинного насоса

- промислові насосні станції підвищення тиску або пожежогасіння

Типи реле:

- механічне (електромеханічне) реле (реле тиску PS і PS+)

- електронне реле управління та захисту (SWITCHMATIC 1 або SWITCHMATIC 2)

Конструкція (електро) механічного реле

Принцип роботи (електро)механічного реле

Щоб зрозуміти принцип роботи (електро)механічного реле тиску і як його налаштувати правильно, ознайомимося з його основними характеристиками:

- тиск включення (Рвкл) - тиск у барах, при якому відбувається включення насосної станції шляхом замикання механічних контактів. Іноді тиск включення також називають "нижнім" тиском.

- тиск вимкнення (Рвимкл) - тиск у барах, при якому відбувається вимкнення насосної станції шляхом розмикання механічних контактів у реле тиску. Іноді тиск вимкнення також називають "верхнім" тиском.

- дельта тиску (ΔP) - абсолютна різниця між тиском вимкнення та тиском включення (бар).


Звичайні заводські налаштування електромеханічного реле: Рвкл - 1,5/1,8 бар, Рвимкл - 2,5/3 бари. Ідеальна дельта тиску для правильної та стабільної роботи насосної станції повинна бути в діапазоні від 1 до 1,5 бар.


Конструкція електронного реле тиску


Принцип роботи електронного реле не відрізняється від принципу роботи механічного реле, тобто реле також налаштовується і працює за тиском включення та тиском вимкнення, але з тією відмінністю, що його робота регулюється електронікою, а не механічними елементами.


Переваги двох типів реле:

- переваги механічного реле - менш чутливий до якості мережевого електроживлення.

- переваги електронного реле - простий у налаштуванні і регулюванні, точна настройка тиску включення та вимкнення (з кроком 0,1 бар), крім управління насосом, також забезпечує захист насоса від сухого ходу та перевантаження (механічне реле взагалі не захищає насос і потребує встановлення окремого пристрою захисту насоса), не потребує регулярного обслуговування і налаштування.


Недоліки двох типів реле:

- недоліки механічного реле - не захищає насос, потребує регулярного обслуговування і налаштування (раз в 3 місяці), при низькій якості мережевого електроживлення є ймовірність підгорання контактів, що може призвести до залипання реле і виходу з ладу насоса, низький клас вологозахисту.

- недоліки електронного реле - при наявності низької якості електроживлення в мережі, потребує додаткового захисту (наприклад, стабілізатор мережі електроживлення).


Як працює реле тиску для насосів:

Коли побутова насосна станція або свердловинний насос встановлені та підключені і вся система наповнена водою, необхідно відкрити будь-який кран (душ, мийка і т. д.) і після початку відбору води, тиск в системі почне плавно знижуватися, це можна легко відслідкувати за манометром. При досягненні "нижнього" тиску включення (його також можна відслідкувати за манометром у момент включення насоса) контакти всередині реле тиску замкнуться і насос запуститься. Весь інший час насос буде продовжувати працювати, подаючи воду безпосередньо споживачеві. Після завершення відбору води (всі крани закриті), насос продовжить працювати і тиск почне плавно зростати. При досягненні тиску вимкнення (можна легко відслідкувати за манометром у момент зупинки насоса) контакти всередині реле тиску розмкнуться і насос зупиниться. При наступному відборі води цикл повторюється.


Розглянути налаштування обох типів реле тиску для насоса ми розглянемо в окремій статті на нашому веб-сайті в розділі Блог - Огляди.